Telčská dechovka

Aktuální vystoupení

15.10.2022 Výlov Sedlejov 09:00

Dnešní svátek

Dnes je 08. 02. 2023
Svátek má Milada, zítra Apolena

SEO

O nás

Dovolte abychom Vás přivítali na webových stránkách naší kapely. Doufáme, že se Vám budou líbit a stejně tak naše muzicírování pokud se někde potkáme.

Jak už název napovídá jsme kapela z Telče - malebného městečka jihozápadní Moravy. Obsazení je tradiční, věkové složení od mladých muzikantů až po zkušené matadory a repertoár tvoří skladby autorů z nejbližšího okolí, ale také lidové písně z jižních Čech a Moravy. Mnoho skladeb zaranžoval bývalý kapelník Jan Dohnal, který má velkou zásluhu na postupném zlepšování úrovně.

Vystupujeme pravidelně v Telči a v okolí, na různých setkáních dechových souborů (Hodice, Žirovnice, D. Cerekev atd.), na plesech i tanečních zábavách, jarmarcích a posezeních, hasičských soutěžích a soukromých oslavách. Přijali jsme pozvání k účinkování na "Hobby" a "Země Živitelka" v Českých Budějovicích. Nejdále jsme hráli v partnerských městech Waidhofenu v Rakousku a v Šale na Slovensku.

Menší část kapely zajišťuje hudbu při smutečních obřadech. V roce 2004 jsme vydali CD "Můj rodný kraj" s písničkami dačického rodáka Vladimíra Fuky. V roce 2008 jsme natočili další CD s názvem "Návrat domů" kde znějí skladby především skladatelů majících vztah k Telči a Vysočině. Skladby z našich cd můžete slyšet i na rozhlasových vlnách.

Kapelníkem dechovky je Evžen Mašát. Více informací se dovíte v dalších odkazech našich stránek.

© 2011 Petr Novák, rebuild Dark, Amatiel team 2013